آپ لرن:فایرباگ را بهتر بشناسید و آن استفاده کنید


افزونه فایرباگ یکی از ابزار های کاربردی برای استفاده طراحان وب سایت است تا به وسیله آن خطا ها و مشکلات یک وب سایت را شناسایی کنند فایرباگ یا حشره آتشین بر روی مرورگر فایرفاکس قابل نصب و استفاده می باشد که ویژگی و همچنین قابلیت های مختلفی را در اختیار کاربر استفاده کننده قرار […]


افزونه فایرباگ یکی از ابزار های کاربردی برای استفاده طراحان وب سایت است تا به وسیله آن خطا ها و مشکلات یک وب سایت را شناسایی کنند فایرباگ یا حشره آتشین بر روی مرورگر فایرفاکس قابل نصب و استفاده می باشد که ویژگی و همچنین قابلیت های مختلفی را در اختیار کاربر استفاده کننده قرار میدهد اشکال‌زدایی و ویرایش آنلاین صفحات وب در سمت کاربر از کاربردی ترین ویژگی این افزونه به حساب می آید در ادامه آپ لرن را در دنیای فناوری دنبال کنید.

فایرباگ مخصوص مرورگر موزیلا فایرفاکس است این افزونه بیشتر برای افرادی که در زمینه ی طراحی سایت و سی اس اس کار میکنند کاربرد دارد. فایرباگ علاوه بر اشکال‌زدایی صفحات وب با قابلیت های مختلفی که دارد به یک محقق امنیتی یا یک نفوذگر این امکان را میدهد تا فایل های استفاده شده وب سایت را شناسایی کند تا بتواند در آن فایل ها به دنبال حفره های امنیتی بگردد.

Screenshot from 2016-07-12 15:03:14

به تصویر بالا دقت کنید مربوط به افزونه فایرباگ است که اطلاعات سورس صفحه سایت آپ باش را در اختیارمان قرار داده است یک نفوذگر میتواند به روش های مختلف از ابزار فایرباگ استفاده کند در بعضی از سایت های آپلود فایل برای اپلود یک فایل محدودیت های مختلفی جهت حفظ امنیت اعمال شده است یکی از محدودیت ها برای امن سازی صفحات اپلود فایل قرار دادن محدودیت حجم فایل است به تصویر پایین دقت کنید.

هک سایت اپلود با فایرباگ

در تصویر بالا در در فیلد value مقدار در حالت ۳۰۰۰۰ هزار قرار دارد و همچنین نوع فایل نیز به صورت Text است که با سو استفاده از ویژگی تغییر در صفحات به کمک فایرباگ میتوان محدودیت را غیر فعال کرد.

این روش های امن سازی وب سایت ها معمولا ایمن نیستند و به سادگی می توان آنها را درون مرورگر تغییر داد و مقدار دلخواه را به سرور ارسال نمود و نفوذگران هم با استفاده از روش های مشابه وب سایت ها حمله می کنند و کنترل کامل وب سایت را در اختیار می‌گیرند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *