کالی لینوکس نسخه ۲۰۱۶٫۲ منتشر شد !


کالی لینوکس نامی آشنا دربین هکر ها و متخصصین امنیتی شبکه ها و سرور ها می باشد که نسخه قبلی کالی لینوکس مدتی قبل منتشر شده بود که در تاریخ August 31 ورژن جدید کالی یعنی کالی لینوکس ۲۰۱۶٫۲ منتشر شد  در نسخه ۲۰۱۶٫۲ سیستم عامل کالی لینوکس برخی از ابزار های قبلی که دیگر […]


کالی لینوکس نامی آشنا دربین هکر ها و متخصصین امنیتی شبکه ها و سرور ها می باشد که نسخه قبلی کالی لینوکس مدتی قبل منتشر شده بود که در تاریخ August 31 ورژن جدید کالی یعنی کالی لینوکس ۲۰۱۶٫۲ منتشر شد  در نسخه ۲۰۱۶٫۲ سیستم عامل کالی لینوکس برخی از ابزار های قبلی که دیگر قابل استفاده نبودند حذف شده اند و مشکلات و باگ های ورژن های قبلی در ورژن جدید به صورت کامل بر طرف شده است در ادامه همراه دنیای فناوری آپ باش باشید.

ورژن جدید سیستم عامل کالی لینوکس دارای نسخه های KDE, MATE, LXDE, e17, Xfce نیز می باشد. در ورژن جدید سیستم عامل کالی لینوکس ۲۰۱۶٫۲ که همراه با افزوده شده میزکار های جدید و قابلیت های جدید است بهتر از ورژن قبلی کالی لینوکس ارائه شده است مخازن قبلی کالی لینوکس sana بازنشسته شده است و دیگر تیم توسعه کالی لینوکس از مخازن قدیمی که مربوط به ورژن قبلی می باشد پشتیبانی نمی کند.

%da%a9%d8%a7%d9%84%db%8c-%d9%84%db%8c%d9%86%d9%88%da%a9%d8%b3-2016-%d9%86%d8%b3%d8%ae%d9%87-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af

ورژن جدید همراه با تغییرات گرافیکی نیز بوده است تصویر بالا از صفحه دسکتاپ کالی لینوکس ورژن ۲۰۱۶٫۲ می باشد کالی لینوکس ورژن جدید مانند نسخه قبل با حجم ۳ گیگابایت از سرور های وب سایت کالی لینوکس قابل دانلود می باشد. در ورژن های قبلی سیستم عامل کالی لینوکس تیم توسعه این سیستم عامل هر چند سال یک بار اپدیت جدیدی را منتشر میکرد اما پس از منتشر شدن نسخه ۲ کالی لینوکس تیم توسعه کالی در کمتر از یک سال چندین بروز رسانی برای این سیستم عامل منتشر کرده است.

در صورتی که قصد دارید کالی لینوکس ۲۰۱۶٫۲ را بر روی ماشین مجازی نصب کنید بهتر است نسخه مخصوص ماشین مجازی را دانلود کنید که دیگر نیازی به نصب مجدد ندارد کالی لینوکس سیستم عامل محبوب نفوذگران و محققین امنیتی که شامل ۲ نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی است از لینک زیر قابل دانلود می باشد.

http://cdimage.kali.org/kali-2016.2/kali-linux-2016.2-i386.iso

http://cdimage.kali.org/kali-2016.2/kali-linux-2016.2-amd64.iso

همچنین میتوان با مراجعه به سایت کالی لینوکس به آدرس kali.org و بخش دانلود سایر نسخه های کالی لینوکس را مشاهده و دانلود کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *